مهندسين مشاور شارستان با نام “دفتر مشاوره معماری” در سال 1346 با همکاری چند تن از فارغ التحصیلان دانشکده معماری هنرهای زیبای تهران؛ آقايان ايرج طبيب‌نيا، آرپيار پطروسيان، ايرج كلانتری، علی بالا افخمی، خسرو خزائی و خانم فائزه صدیق در خيابان شاهرضا (انقلاب فعلی) شكل گرفت. در اوايل دهه 50 ايرج كلانتری گروه را ترك و بجای ايشان بهرام فريور صدری به تيم اضافه شد. هـدف از تشكيل اين گروه، انجــام خدمات معماری بر پايه اصول راستين اين فـن از يك سـو و انجـام مطالعــات و پژوهش‌های پي‌گير در زمينه مسـائل معمــاری و شهرسازی ايران در رابطه با جنبه‌های اقتصادي اجتماعی و آموزشی از سوی ديگر بود.

دفتر مشاوره معماری

از سوی دیگر در اوایل دهه 50 دفتر مهندسی “اوربيس” با حضور و همكاری عده‌ای از معماران جوان‌تر از جمله؛ بهروز احمدی، ايرج يمين اسفندياری، محمد برقعه‌ای، فؤاد رفيعی و بيژن ابوضيا با “دفتر مشاوره معماری” ادغام شده و در 1353 توانستند با موفقیت در طراحی پروژه تالار شهرکرمان رتبه مهندسین مشاور را از سازمان برنامه و بودجه اتخاذ نمایند.

پس از انقلاب اسلامی، از آذرماه 1360 تا کنون این گروه با نام مهندسين مشاور شارستان با حضور هفت نفر هیئت مدیره؛ آقایان بهرام فریور صدری، بهروز احمدی، ایرج طبیب‌نیا، کمال الدین ایمانی، شهریار قدیمی، بیژن فردوسی و خانم مهناز خرم آبادی در زمينه‌های برنامه‌ريزی شهری، تهيه طرح‌هاي توسعه شهری و پروژه‌های متفاوت معماری به صورت گسترده فعاليت خود را شروع کرده‌اند. که در طول دو دهه اخیر تعدادی از شرکا اولیه، این مشاور را ترک کرده و نهایتاً با درگذشت مهندس بهروز احمدی (مدیرعامل) در تابستان 1391؛ شرکای باقی مانده آقایان بهرام فریور صدری (رئیس هیئت مدیره)، کمال الدین ایمانی (نایب رئیس هیئت مدیره)، شهریار قدیمی (عضو هیئت مدیره)، ثریا بیرشک (عضو هیئت مدیره)، سینا احمدی (مدیرعامل) اعضای هدایت کننده این مشاور تا به امروز می باشند.

شرکت مهندسین مشاور شارستانشرکت مهندسین مشاور شارستان، با بیش از نیم قرن سابقه به‌عنوان یکی از مهندسان مشاور باتجربه و معتبر از سوی جامعه مهندسان مشاور ایران، حرفه‌مندان و کارفرمایان دولتی و غیردولتی در زمینه ارائه خدمات برنامه‌ریزی و طراحی در مقیاس‌های مختلف ملی، منطقه‌ای، شهری و همچنین ارائه خدمات مطالعاتی، طراحی و نظارت بر اجرای پروژه‌های معماری، براساس گسترش روش‌های تحقیق و توسعه (R&D ) درجریان فعالیت‌های شرکت و به‌کارگیری آن در پروژه‌ها و برنامه‌های پیشنهادی به کارفرمایان شناخته شده‌است.
دامنه كاربرد خدمات شرکت مهندسین مشاور شارستان به شرح زير مي باشد:
• انجام مطالعات و تهیه طرحها و برنامه های توسعه ملی، توسعه منطقه ای و توسعه شهری
• انجام مطالعات و تهیه طرح های معماری و طراحی شهری
• نظارت عالیه کارگاهی و نظارت بر اجرا


سازمان برنامه و بودجه
سازمان برنامه و بودجه
کتاب نیم قرن شارستان

50 سالگی شارستان
کپیرایت 1400 © تمامی حقوق این وبسایت محفوظ است.